O nas

Władze Stowarzyszenia

Wojciech Oronowicz-Jaśkowiak

Przewodniczący Zarządu oraz Przewodniczący Sekcji Seksuologii Sądowej

Kontakt na Discord @eternalblueangel

Jestem psychologiem, seksuologiem, antropologiem, informatykiem. Skończyłem kilka kierunków studiów m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Warszawskim oraz zdobyłem doktorat. Zawodowo zajmuję się prowadzeniem badań i opiniowaniem sądowym w zakresie przestępczości przeciwko wolności seksualnej, pracuję naukowo w obszarze uczenia maszynowego i seksuologii sądowej, piszę aplikacje mobilne i desktopowe z wykorzystaniem AI w zastosowaniach nauk medycznych, wykładam informatykę na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Tomasz Walkiewicz

Przewodniczący Sekcji Psychoterapii i Terapii Bliskich Związków

Kontakt na Discord @tommyv197

Ukończyłem psychologię biznesu na Uniwersytecie WSB w Warszawie. Aktualnie jestem w trakcie studiów magisterskich z psychologii oraz studiów podyplomowych z seksuologii praktycznej. Na co dzień odbywam staż naukowy w Instytucie Psychologii PAN i pracuję naukowo w laboratorium HEAL, gdzie zajmujemy się badaniem wrogich atrybucji. W swoich naukowych poczynaniach mogę się pochwalić czterema aktywnymi udziałami w konferencjach krajowych oraz wielokrotnym uzyskaniem stypendium rektora za wyróżniające wyniki w nauce. Zawodowo interesuję się zagadnieniami związanymi z przemocą na tle wolności seksualnej, psychoterapią oraz edukacją.

Amanda Krać-Batyra

Przewodnicząca Sekcji Antropologii Seksuologicznej

Kontakt na Discord @amandakracbatyra_57358

Antropolog z zawodu i zamiłowania. Ukończyłam studia magisterskie na trzech kierunkach: z zakresu archeologii, biologii sądowej oraz psychologii. Jestem także absolwentem studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jestem autorką licznych wystąpień konferencyjnych, szkoleniowcem z zakresu antropologii dla Policji, Prokuratorów, Izb Adwokackich i Radców prawnych. Na co dzień zajmuję się wykonywaniem ekspertyz i jestem biegłym z listy Sądu Okręgowego w Lublinie.

Joanna Nerko

Członek Komisji Rewizyjnej

Kontakt na Discord @nameditwice

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyłam studia podyplomowe z seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Obecnie realizuję 4-letni kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej. W pracy z drugim człowiekiem cenię empatię i atmosferę opartą na zaufaniu. Istotne jest dla mnie stałe poszerzanie swoich kompetencji.

Tomasz Sidor

Przewodniczący Sekcji Informatyki Seksuologicznej

Kontakt na Discord @tomaszsidor

Jestem nietypowym informatykiem łączącym różne dziedziny nauki w interdyscyplinarne opinie. Pracuję na co dzień z zespołami biegłych w tym antropologami i seksuologami badając treści CSAM oraz współtworząc ekspertyzy dotyczące identyfikacji osób. Od ponad 15 lat zajmuję się szczególnym aspektem kryminalistyki jakim jest informatyka śledcza. Wraz z zespołem biegłych z Biura Ekspertyz Sądowych w Lublinie wydałem ponad 7500 opinii i ekspertyz. Prowadzę szkolenia dla sędziów, prokuratorów, policjantów, adwokatów, pracowników służb, studentów i wielu innych specjalistów. Zawodowo jestem wiceprezesem Zarządu i dyrektorem operacyjnym w Biurze Ekspertyz Sądowych oraz wykładowcą Lubelskiej Akademii WSEI. Dodatkowo biegłym z listy Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie i badaczem CSAM.  

Adam Siwiak

Wiceprzewodniczący Zarządu oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Kontakt na Discord @thornheim

Ukończyłem psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W czasie trwania studiów zrealizowałem specjalizację z psychologii sądowej. Obszarem mojej, zgłoszonej do wyróżnienia, pracy magisterskiej była psychologia zeznań świadka naocznego. Doświadczenie w badaniach zeznań świadków nabywałem biorąc udział jako badacz w grantach naukowych, dotyczących efektu dezinformacji. Od 2019 roku do chwili obecnej jestem uczestnikiem studiów doktoranckich w Szkole Doktorskiej Nauk społecznych UJ, gdzie realizuję pracę dotyczącą jakości zeznań świadka naocznego, a także sugestialności świadka zdarzenia.  

Dołącz do nas!

Jesteś zainteresowany działalnością w Stowarzyszeniu? Wypełnij deklarację, zapoznaj się z treścią informacji o ochronie danych osobowych. Wypełniony formularz prześlij na adres sekretariatu - sekretariat@seksuologiastosowana.pl.

Członkostwo w Stowarzyszeniu jest wolne od opłat.

Członkowie Stowarzyszenia

W przygotowaniu

Współpraca

Historia

Stowarzyszenie Naukowe Seksuologii Stosowanej (2023 - obecnie) wywodzi się ze Stowarzyszenia Naukowego im. Havelocka Ellisa (2014 - 2018).

Stowarzyszenie Naukowe im. Havelocka Ellisa (SNHE) stanowiło platformę umożliwiającą pracę naukową studentów, doktorantów oraz młodych naukowców w obszarze psychologii oraz seksuologii. Nasza działalność obejmowała prowadzenie badań naukowych oraz popularyzację wiedzy naukowej.

We wrześniu 2014 r. SNHE dołączyło do Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej, w październiku 2014 r. do Koalicji na rzecz Równych Szans oraz do Koalicji Przeciw Mowie Nienawiści. Członkowie SNHE uczestniczyli w Forum Antydyskryminacyjnym w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie. W styczniu 2015 r. SNHE dołączyło do Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych (OFOP). W kwietniu 2015 r. opublikowany został pierwszy numer czasopisma naukowego Psychoseksuologia, uwzględnione dwa lata później w Wykazie Czasopism Naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Stowarzyszenie SNHE zostało rozwiązane 31.12.2018 r.

SNHE zostało zarejestrowane jako Stowarzyszenie Zwykłe przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, było wpisane do ewidencji stowarzyszeń pod pozycją nr 261/2014. SNHE było zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Urzędowym Podmiotów Gospodarki Narodowej o numerze identyfikacyjnym REGON 161599928 oraz w ewidencji i identyfikacji podatników i płatników o Numerze Identyfikacji Podatkowej (NIP) 7492091577.

Wydawnictwo Stowarzyszenia Naukowego im. Havelocka Ellisa było zarejestrowane w ramach krajowego systemu ISBN wydawnictw zwartych pod oznaczeniem identyfikacyjnym 64939 (przez Bibliotekę Narodową w Warszawie), "Psychoseksuologia" była wpisane do rejestru dzienników i czasopism pod nr Rej. Pr. 750 (przez Sąd Okręgowy w Opolu, I Wydział Cywilny), zarejestrowane w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczone symbolem ISSN 2449-8130 (przez Bibliotekę Narodową w Warszawie, Zakład Czasopism).