Przewodniczący Zarządu
Kontakt na Discord @eternalblueangelJestem psychologiem, seksuologiem, antropologiem, informatykiem. Skończyłem kilka kierunków studiów m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Warszawskim, obroniłem dwa doktoraty (seksuologia, informatyka). Zawodowo zajmuję się prowadzeniem badań i opiniowaniem sądowym w zakresie przestępczości przeciwko wolności seksualnej. Pracuję naukowo w obszarach uczenia maszynowego i seksuologii sądowej, piszę aplikacje mobilne i desktopowe z wykorzystaniem AI w zastosowaniach nauk medycznych. Wykładam na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.
Przewodniczący Sekcji Psychoterapii i Terapii Bliskich Związków
Kontakt na Discord @tommyv197Ukończyłem psychologię biznesu na Uniwersytecie WSB w Warszawie oraz seksuologię praktyczną na Uniwersytecie WSB w Opolu, a aktualnie studiuję kognitywistykę na Uniwersytecie Helsińskim. Na co dzień pracuję naukowo w Laboratorium Neuroinformatyki (Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN). Moje zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia z szeroko pojętą sferą poznawczą, przemocą na tle wolności seksualnej, neuronauką oraz edukacją.
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Kontakt na Discord @thornheimUkończyłem psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W czasie trwania studiów zrealizowałem specjalizację z psychologii sądowej. Obszarem mojej, zgłoszonej do wyróżnienia, pracy magisterskiej była psychologia zeznań świadka naocznego. Doświadczenie w badaniach zeznań świadków nabywałem biorąc udział jako badacz w grantach naukowych, dotyczących efektu dezinformacji. Od 2019 roku do chwili obecnej jestem uczestnikiem studiów doktoranckich w Szkole Doktorskiej Nauk społecznych UJ, gdzie realizuję pracę dotyczącą jakości zeznań świadka naocznego, a także sugestialności świadka zdarzenia.
Przewodniczący Sekcji Informatyki Seksuologicznej
Kontakt na Discord @tomaszsidorJestem nietypowym informatykiem łączącym różne dziedziny nauki w interdyscyplinarne opinie. Pracuję na co dzień z zespołami biegłych w tym antropologami i seksuologami badając treści CSAM oraz współtworząc ekspertyzy dotyczące identyfikacji osób. Od ponad 15 lat zajmuję się szczególnym aspektem kryminalistyki jakim jest informatyka śledcza. Wraz z zespołem biegłych z Biura Ekspertyz Sądowych w Lublinie wydałem ponad 7500 opinii i ekspertyz. Prowadzę szkolenia dla sędziów, prokuratorów, policjantów, adwokatów, pracowników służb, studentów i wielu innych specjalistów. Zawodowo jestem wiceprezesem Zarządu i dyrektorem operacyjnym w Biurze Ekspertyz Sądowych oraz wykładowcą Lubelskiej Akademii WSEI. Dodatkowo biegłym z listy Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie i badaczem CSAM.
Członek Komisji Rewizyjnej
Kontakt na Discord @nameditwiceJestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyłam studia podyplomowe z seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Obecnie realizuję 4-letni kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej. W pracy z drugim człowiekiem cenię empatię i atmosferę opartą na zaufaniu. Istotne jest dla mnie stałe poszerzanie swoich kompetencji.
Członkostwo
Jesteśmy członkiem Europejskiej Federacji Seksuologicznej (European Federation of Sexology; więcej informacji) oraz Światowej Organizacji Zdrowia Seksualnego (World Association for Sexual Health; więcej informacji).
Współpraca
Współpracujemy ze stowarzyszeniem zrzeszającym specjalistów z zakresu psychologii sądowej - Stowarzyszeniem Psychologów Sądowych w Polsce (więcej informacji).
Współpracujemy z komitetem organizacyjnym konferencji naukowej Cracow Cognitive Science Conference, udzieliliśmy patronatu XIV edycji konferencji (więcej informacji).
Współpracujemy z laboratorium Rolling Myth Lab w zakresie prowadzenia wspólnych badań naukowych (więcej informacji).
Współpracujemy z Polskim Towarzystwem Ekspertów i Biegłych Sądowych (więcej informacji).
Media
Działamy wspólnie z placówką terapeutyczno-szkoleniową Terappo (więcej informacji), Polskim Instytutem Ekspertyz Medycznych (więcej informacji), Acta Medica (więcej informacji) oraz z KPH (więcej informacji).
Jesteś zainteresowany działalnością w Stowarzyszeniu? Wypełnij deklarację, zapoznaj się z treścią informacji o ochronie danych osobowych. Wypełniony formularz prześlij na adres sekretariatu - sekretariat@seksuologiastosowana.pl.
Członkostwo w Stowarzyszeniu jest wolne od opłat.
Korzyści niematerialne 🧙♂️
Masz realny wpływ na rozwój polskiej i światowej seksuologii.
Głosowanie podczas Zgromadzenia SNSS.
Głosowanie podczas Walnego Zgromadzenia WAS.
Zgłaszanie kandydatów do wyboru do Komitetu Doradczego WAS.
Uczestnictwo w komitetach i projektach WAS.
Rozszerzasz swoją sieć kontaktów zawodowych, otrzymujesz wsparcie w rozwoju.
Uzyskujesz możliwość uczestnictwa w konsultacjach legislacyjnych. Bierzemy aktywny udział w procesach legislacyjnych, a członkowie mogą wnosić swoje uwagi i propozycje dotyczące regulacji prawnych.
Korzyści materialne 💰
Masz możliwość uczestnictwa w bezpłatnych specjalistycznych szkoleniach i warsztatach – Stowarzyszenie organizuje regularne szkolenia, które pozwalają rozwijać kompetencje zawodowe w różnych aspektach seksuologii, w tym klinicznej i sądowej.
Możesz brać udział w wybranych szkoleniach Polskiego Towarzystwa Ekspertów i Biegłych Sądowych bez opłat lub uzyskać zniżkę (szczegółowe informacje na PTEiBS).
Możesz brać udział w wybranych szkoleniach Stowarzyszenia Psychologów Sądowych ze zniżką (szczegółowe informacje na SPSwP).
Możesz brać udział w wybranych szkoleniach Terappo ze zniżką 10% (szczegółowe informacje na Terappo).
Zniżki dla wszystkich członków stowarzyszenia na kongresy WAS (szczegółowe informacje na WAS).
Możesz rozpocząć proces certyfikacji - Certyfikat Seksuologa Stosowanego i/lub Certyfikat Seksuologa Sądowego - i uzyskać uprawnienia m.in. do posługiwania się narzędziami FenrirAI.
Możesz brać udział w pracach komitetu wykonawczego EFS jako prelegent na lokalnych konferencjach naukowych.
Możesz skorzystać z preferencyjnej stawki na roczną elektroniczną subskrypcję czasopisma Sexologies - 69 € zamiast 150 €.
Możesz skorzystać z preferencyjnej stawki na na subskrypcję czasopisma Sexual & Relationship Therapy - 55 $ zamiast 576 $.
Możesz skorzystać z preferencyjnej stawki na subskrypcję czasopisma czasopisma International Journal of Sexual Health (50 $).
Adam Siwiak, mgr - psycholog, seksuolog, wykładowca
Aleksandra Łaska, mgr - psycholożka
Joanna Nerko, mgr - psycholożka, seksuolożka
Klara Buczel, mgr - psycholożka
Maria Wiśniewski, mgr - psycholożka
Michał Nowopolski, dr - psycholog, prawnik
Oskar Kałuża, mgr - badacz
Patryk Walichniewicz, lek. - lekarz, psychiatra
Piotr Modzelewski, dr - psycholog, psychoterapeuta, seksuolog
Renata Cuprych, dr - wykładowczyni
Tomasz Sidor, mgr inż. - informatyk
Tomasz Walkiewicz, lic. - psycholog, seksuolog
Weronika Białecka - studentka, przewodnicząca KNS przy APS
Wiktoria Rabińska - studentka, managerka Rolling Myth Lab
Wojciech Oronowicz-Jaśkowiak, dr - psycholog, seksuolog
Stowarzyszenie Naukowe Seksuologii Stosowanej (2023 - obecnie) wywodzi się ze Stowarzyszenia Naukowego im. Havelocka Ellisa (2014 - 2019).
Stowarzyszenie Naukowe im. Havelocka Ellisa (SNHE) stanowiło platformę umożliwiającą pracę naukową studentów, doktorantów oraz młodych naukowców w obszarze psychologii oraz seksuologii. Nasza działalność obejmowała prowadzenie badań naukowych oraz popularyzację wiedzy naukowej.
We wrześniu 2014 r. SNHE dołączyło do Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej, w październiku 2014 r. do Koalicji na rzecz Równych Szans oraz do Koalicji Przeciw Mowie Nienawiści. Członkowie SNHE uczestniczyli w Forum Antydyskryminacyjnym w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie. W styczniu 2015 r. SNHE dołączyło do Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych (OFOP). W kwietniu 2015 r. opublikowany został pierwszy numer czasopisma naukowego Psychoseksuologia, uwzględnione dwa lata później w Wykazie Czasopism Naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Stowarzyszenie SNHE zostało rozwiązane 31.12.2018 r.
SNHE zostało zarejestrowane jako Stowarzyszenie Zwykłe przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, było wpisane do ewidencji stowarzyszeń pod pozycją nr 261/2014. SNHE było zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Urzędowym Podmiotów Gospodarki Narodowej o numerze identyfikacyjnym REGON 161599928 oraz w ewidencji i identyfikacji podatników i płatników o Numerze Identyfikacji Podatkowej (NIP) 7492091577.
Wydawnictwo Stowarzyszenia Naukowego im. Havelocka Ellisa było zarejestrowane w ramach krajowego systemu ISBN wydawnictw zwartych pod oznaczeniem identyfikacyjnym 64939 (przez Bibliotekę Narodową w Warszawie), "Psychoseksuologia" była wpisane do rejestru dzienników i czasopism pod nr Rej. Pr. 750 (przez Sąd Okręgowy w Opolu, I Wydział Cywilny), zarejestrowane w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczone symbolem ISSN 2449-8130 (przez Bibliotekę Narodową w Warszawie, Zakład Czasopism).